Скам'яніла шкаралупа яєць дозволила дізнатися нові подробиці про "птахів-слонів" з Мадагаскару.
Сьогодні найбільшими птахами на Землі вважаються страуси. Однак раніше існували ще більші представники цього класу - епіорнісові (Aepyornithidae), або, як їх ще називають, слонові птахи, вони ж "птахи-слони". Ці гігантські представники фауни жили на Мадагаскарі та вимерли близько 1000 років тому.
Вченим мало що відомо про "птахів-слонів". Але нещодавнє дослідження, опубліковане в журналі Nature Communications, розкриває нові подробиці їхнього життя. Це стало можливим завдяки аналізу скам'янілої яєчної шкаралупи з Мадагаскару. Її можна знайти на пляжах по всьому острову, інформує UAINFO.org.
За словами одного зі співавторів дослідження, професора Колорадського університету в Боулдері (США) Гіффорда Міллера, "птахи-слони" важили понад 450 кг. А їхні яйця мали довжину понад 45 см, пише Npr.
Читайте також: Собаки в Чорнобилі мають особливі гени: що виявили вчені
Вчений зазначає, що колись ці птахи вміли літати. Але влаштовуючись на Мадагаскарі, ймовірно, перетворилися на нелітаючих. Також збільшились їхні розміри.
"Вони мали бути такого розміру, щоб захистити себе від будь-якого природного хижака", - пояснює експерт.
За його словами, шкаралупа яєць "птахів-слонів" нагадує глиняний посуд. Вона дуже міцна. У ній збереглися ДНК птахів, і навіть стабільні ізотопи, які дослідники використовували вивчення раціону птахів. Також вчені змогли отримати нові дані про їхню еволюцію.
Чому зникли епіорнісові, вчені точно сказати не можуть. Це сталося через якийсь час після того, як перші люди прибули на Мадагаскар. Таким чином, можна припустити, що люди стали тими "хижаками", яким гігантські птахи не змогли протистояти.
Епіорнісові мешкали на Мадагаскарі в плейстоцені (епоха четвертинного періоду кайнозойської ери, що передує сучасній голоценовій епосі) – голоцені. Як вважають вчені, "птахи-слони", ймовірно, вимерли, внаслідок полювання на них людей, випалювання лісів під сільськогосподарські угіддя та кліматичних змін. Як показав аналіз знайдених останків цих тварин, найпізніші мають вік у районі 1000 років.
Матеріал взято з https://uainfo.org/blognews/1678479084-skam-yanila-shkaralupa-yaets-dozvolila-diznatisya-novi-podrobitsi.html
Коментарі
Дописати коментар